Mokėjimas pagal išankstinę sąskaitą-faktūrą
  Su privatumo politika susipažinau ir sutinku, kad mano asmens duomenys būtų tvarkomi užklausos vykdymo tikslais
Registruotis →

Forumas verslo, politikos ir visuomenės lyderiams

Forumo misija – skatinti demokratijas finansuoti saugią ateitį, o ne Rusijos karus

 

Demokratijos neturėtų finansuoti diktatūrų ir jų karų, tačiau Rusijos karas Ukrainoje buvo finansuojamas demokratijų, kaip ir prieš tai vykę kiti Rusijos karai. 

 

Rusijos raketoms krentant į Ukrainos miestus ir kaimus, rusų kariuomenei žudant, kankinant ir prievartaujant Ukrainos žmones, į Rusijos energetikos koncernų sąskaitas krito šimtai milijardų eurų ir JAV dolerių už energijos išteklių eksportą, taip pat ir į demokratines valstybes. Taip demokratijos, teigiančios, kad remia Ukrainą, iš tiesų dosniai finansavo šiuo metu vykstantį Rusijos karą Ukrainoje. 

 

Vis dėlto vargu ar tokią realybę galima vertinti kaip atsitiktinę – veikiau kaip viso tinklo galingų įtakų veikimo rezultatą, kai Rusijos kruopščiai konstruojamą oligarchinių, trolinių, net kriminalinių įtakų tinklą papildo ir itin platus bei galingas demokratijose veikiantis verslo, politikos, finansų ir teisinės struktūros bei žiniasklaidos lobistų tinklas. reprezentuojantis naftos, dujų, net atomo ir anglies korporacijų, vis dar valdančių trilijoninį turtą, interesus. Būtent šių tinklų sąjunga, mūsų nuomone, ir sukonstravo dabartinę realybę, kurioje Ukrainoje liejasi kraujas, o į Rusijos sąskaitas liejasi demokratijų mokami milijardai. 

 

Būtent ši naftos ir dujų bei V. Putino imperijų sąjunga, savo galią išnaudojanti tam, kad nutildytų pažangias demokratines jėgas ir sustabdytų ryžtingus pokyčius, lemia, kad demokratijos dažniausiai yra įgalios tik reaguoti į energetikos ar klimato krizes bei karus, tačiau neįgalios išsikelti tikslų ir siekti pokyčių, kad sumažintų tiek energetikos ir klimato krizių, tiek karų galimybę. 

 

Štai kodėl svarbiausia mūsų forumo MISIJA yra įveikti šio tinklo spaudimą ir jam pasipriešinimą bei kuo tvirčiau ir atviriau kelti klausimus, į kuriuos atsakyti būtina šiandien, kad tuo metu, kai Europa ir visas demokratinis pasaulis skęsta gamtos kataklizmuose ir milžiniškose energijos išteklių kainose, o Ukraina – savo žmonių kraujyje, būtų randama jėgų ir vienijamasi, kad demokratijos finansuotų saugią ateitį visai žmonijai, o ne tik naftos ir dujų korporacijoms, ir kad nefinansuotų naujų Rusijos režimo karų. 

 

Neabejojame, kad tai yra svarbiausias tikslas, kurio šiandien turėtų siekti demokratijos, ir kad būtina tai skleisti kuo plačiau ir aiškiau. Jau artimiausiu metu paskelbsime svarbiausius tikslus, kurie, mūsų nuomone, turėtų vienyti demokratines valstybes ir pažangias demokratines jėgas, taip pat tiesiogiai kreipsimės į politikos, verslo, žiniasklaidos ir kitų sričių lyderius, kviesime juos vienytis, diskutuoti ir sutarti dėl sprendimų, kurie kurtų demokratijoms ir žmonijai saugią ateitį. 

 

Eduardas Eigirdas

Almantas Gliožeris

Forumą organizuojančio Demokratijos plėtros fondo įkūrėjai ir vadovai